Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč nekupovat telefony Nokia?

31. 5. 2008


Vlastníci jakéhokoliv mobilního telefonu Nokia, nechť neprodleně zavírají okno prohlížeče. Tento článek bude tvrdě kritizovat veškeré nepovedené výrobky. Nokia neumí vyrábět telefony a novinky jsou toho jasným důkazem. Dnes jsem s nejedním kamarádem vedl zdlouhavou diskusi o tom, proč si nepořizovat drahé krámy od této značky.Nepovedený designVždy se Nokia snaží udělat něco tak elegantního a originálního, že nakonec vznikne odporný kus velkého plastu, který vypadá jako satelitní družice z hvězdných válek. Důkazem toho je například nepřehlédnutelný symbol, legrační telefon Nokia 7600. Hrozné vládání, příšerný tvar, škaredý displej a nekvalitní rozmístění tlačítek. Není se čemu divit, na Hyper recenzi se tento „šmejd“ prodává za dva tisíce korun.. Dalším otřesem je nekvalitní Nokia 3650. Když jsem tento telefon držel v ruce, připadal jsem si jako bůh. Držet v jedné ruce něco tak obrovského je zážitek zcela nezapomenutelný. Navíc, pohybující se kryt z jemného plastu, zaostalé vyzvánění a příšerný displej dodává opravdu „svůj příběh“, jak výrobce na svých stránkách s chutí dodává..

Nedodělaný Symbian na zaostalé šmejdyA opět je důkazem otřesná Nokia N70, kterou (bohužel) mohu testovat od rána do večera. Symbian je nedomyšlený „Operační systém“ který se instaluje do levných krámů – hlavně Nokia. N70 je poměrně elegantní přístroj se špičkovým fotoaparátem, ale díky zaostalému Symbianu a špatně ovladatelnému joysticku se z něj stává chudý SmartPhone. Těšil jsem se na kvalitní, rychlý, nadupaný stroj a nakonec jsem dostal drahou krabici, která je naprosto bezmocná. Kdo zkusil jak Symbian, tak Windows Mobile a delší dobu obojí testoval, zjistil, že Microsoft je zkrátka nejen nejlepší výrobce Operačních systémů do počítačů, ale také do SmartPhonů či PDA zařízení. Už jen kvalitní synchronizace a velký výběr kvalitních (Symbian se chlubí pouze kvantitou) programů dodává Windows Mobile značné plus. Je perfektní, když si ve Windows můžete pomocí SPB Mobile DVD vytvořit z klasického DVD 300MB film ve formátu WMV a následně se na něj můžete ve Windows Mobile zařízení dívat.

Nokia – plaťte za značku, nikoli za funkce!Nokia přiráží veškerým zařízením vysokou cenu, jen kvůli značce. Sony Ericsson vydává bezvadné, multifunkční zařízení za příjemnou cenu a Nokia, aby byla originální vydává své stroje za cenu zjevně vyšší, jen kvůli nápisu, který se vám z telefonu při běžném používání, za dva týdny seškrábe (N70 je opět správným příkladem)

Displej – velice důležitá část telefonu?Kamarád se vymlouval na to, že si vybírá telefon na hudbu, volání a psaní SMS zpráv, takže se nepotřebuje pyšnit nějakým kvalitním displejem. Nokia na své telefony „instaluje“ otřesné QVGA, obrazový standart displeje s rozlišením 240 × 320 obrazových bodů a tvrdí, že je to nejlepší možnost, jak si vychutnávat detail každého pixelu. Ovšem, netuší, že VGA s jednoznačně větším rozlišením, a to 640 × 480, je třikrát tak větší a tudíž si už opravdu můžete vychutnávat kvalitu.

Zvuk – proč přehrávat kvalitně, když nemusíte?Nokia se chválí velice „kvalitním“ zvukem a perfektním příslušenstvím. Nokia N70 obsahuje v balení elegantní sluchátka pro mohutného slona a telefon vlastní úžasný reproduktor. Díky tomu si můžete vychutnávat hudbu opravdu profesionálním způsobem. A tak předražený telefon nevyužijete ani jako obyčejný audio/video přehrávač.. Nezbývá nic jiného, než si zakoupit nové sluchátka a nejlépe MP3 přehrávač, pokud nechcete řešit neřešitelný problém, proč je zvuk tak otřesný.

Nokia 7280 – Pohodlí na každém kouskuPerfektní výstřelek, který Nokia zkusila – opět neúspěšně. Tyčinka která měla prolomit bariéru nemastných a neslaných designů se opět stala propadákem po celém světě. Tento „telefon“ má velice kvalitní klávesnici, se kterou šťastně napíšete jakýkoliv text a to třeba i populární knihu, špičkový displej na kterém si můžete díky 50MB paměti pouštět desítky filmů denně. A díky tak perfektnímu displeji se na slunci z vaší tyčinky stává elegantní zrcátko. A protože je telefon opravdu otřesný, Nokia vám zdarma dodá pouzdro – kolosální dárek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nokia

(georg, 14. 12. 2012 14:53)

proč konvertovat video když nokia bele přehraje avi

 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2021 >>