Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ithaka – dovolená jako v ráji

Ithaka, neboli Odysseův ostrov, patří mezi nejkrásnější místa celého Řecka a možná také světa. Co všechno tento přenádherný kousek země nabízí, vám prozradíme v následujícím článku…

Obrazek


Ithaka je doslova rájem turistů. Tento malý ostrov je domovem bájného Odyssea a nabízí nádhernou, dechberoucí přírodu. Povrch Ithaky je skalnatý, s velkým množstvím stromů a olivovníků.

 

 

 

Průzračné moře nadchne i toho nejnáročnějšího cestovatele. Ithaka je navíc velmi klidná a ne mnoho turistů ji navštěvuje, pokud tedy plánujete poklidnou dovolenou v panenské přírodě, pak je ostrov Ithaka přímo pro vás.


Bájná historie – tajemství IthakyObrazekItkaha nabízí také několik archeologických nalezišť, která jsou spojena s dávnými řeckými bájemi a pověstmi. Pro mnoho turistů může být vzrušující nacházet se tam, kde se psaly dávné Homérovy příběhy.

Ithaka – lidé a prostředí

Ithaka má svůj charakteristický ráz, který si jistojistě zamilujete. Mnoho rybářských vesniček s přátelskými obyvateli vám učaruje. Malé, útulné pláže nabízejí bujnou vegetaci a dovolenou na jednom z mála míst, kde je moře naprosto průzračné.


Severní část ostrova IthakaObrazekPokud si však nechcete připadat jako trosečník, navštivte severní část ostrova, která nabízí větší turistický ruch. Nachází se zde i hlavní město ostrova s názvem Vathy, kde údajně přebýval Odysseus. Pláže už zde nejsou tak krásné jako na jihu, ale přesto mají rozhodně něco do sebe.

 

Jestliže si chcete ostrova patřičně užít, využijte nabídky pronajmutí člunu, díky němuž si ostrůvek můžete prohlédnout skrz naskrz. Čekají vás nádherná panoramata, malé jeskyně a další zážitky, na které jistě budete vzpomínat celý život. 


Obrazek


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< květen / 2022 >>