Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mauritius - Tropický rájLežíte na pláži s jemným bílým pískem, nohy vám omývá tyrkysové moře. Pozadí tvoří korálové útesy, pohádkové laguny a zalesněné hory.. Není tohle ráj? Exotický sen jménem Mauritius neexistuje jen ve vašich představách. Je skutečný..Mauritius neboli Mauricius je zelený ostrov uprostřed Indického oceánu. Špičková jamková hřiště, průzračně modré laguny, možnost potápění v korálovém moři, pohádkové pláže lemované útesy a stylové hotely jsou zárukou luxusní dovolené. Cena za vysokou kvalitu služeb není kupodivu výrazně vysoká.

Mauritius a jeho historieObrazekOstrov byl Evropany objeven až roku 1505 a postupně patřil pod správu několika států. Teprve v roce 1968 získal nezávislost a o 24 let později byl prohlášen za republiku. Součástí republiky Mauritius je několik přilehlých menších ostrůvků.

Mauritius a počasíObrazekOstrov je ovládán subtropickým podnebím. Léto je zde když je u nás zima a naopak. Na Mauritiu začíná léto v listopadu a končí v březnu. Teplota vzduchu se pohybuje v rozmezí od 28 do31 °C. Na Mauricius můžete ale vyrazit i v dubnu, květnu nebo i v září či říjnu, kdy je průměrná teplota od 25 do 28 °C. Obdobím zimy je zde červen, červenec a srpen, teplota je ale stále příjemná (cca 24 °C).
Mauritius a geografie


ObrazekMauritius je ostrov vulkanického původu. Téměř celé pobřeží je obklopeno korálovým útesem. Od Madagaskaru je Mauricius vzdálen zhruba 800km. Krajina ostrova je opravdu rozmanitá. Najdete zde hory, krátery, pralesy, vodopády, vesničky i města.

Sportovní a kulturní vyžití na MauritiuVětšina hotelů nabízí provozování různých sportů zdarma. Zkusit si můžete vodní lyžování, windsurfing, tenis, squash, golf, fitness, aquaerobik. Chcete-li spíše relaxovat, vydejte se na prohlídku ostrova nebo na nákupy, pobavte se v některém z místních barů u tance zvaného Sega nebo u kabaretních programů. Jsou zde i diskotéky, kasina. Na ostrově se vzhledem k rozmanité kultuře koná každý rok mnoho slavností.

Mauritius je považován za příklad rasové a náboženské harmonie, neboť zde spolu dobře vycházejí lidé všech možných náboženských vyznání i kultur. Podle toho vypadá i zdejší kuchyně: indická, thajská, evropská, orientální, čínská, stačí si jen vybrat. Obrazek 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

CHYBA

(KIKÍSEK, 28. 5. 2011 16:59)

mauricius je taky pěkný, ale tropický ráj je reunion!

Re: CHYBA

(McMartn, 29. 5. 2011 14:27)

Myslím, že tohle už je spíš slovíčkaření.. :)

 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2022 >>