Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak nastavit PC jako budík?

9. 10. 2011

převzato: www.pcporadenstvi.cz

 
 

Každý si jistě položil otázku, jak si ulehčit vstávání. Ten nepříjemný okamžik, kdy se nám nechce ze zahřátého pelíšku do té zimy. Váš samotný počítač vám ho ale může zpříjemnit a to tím, že vám ráno zahraje sám od sebe váš oblíbený song. Říkáte si, že je to nemožné? Pojďme si ukázat, jak je to snadné.

 

Krok 1.
Důležité je, aby se počítač uměl sám od sebe "probudit". Musíme mu to tedy umožnit. Naše cesta povede směrem do Ovládacích panelůMožnosti napájení, nahoře v záložkách zvolíme Režim spánku a zaškrtneme - Zapnout podporu režimu spánku.

Poté přepneme na záložku Upřesnit, kde odškrtnemePři přechodu z úsporného režimu se dotázat na heslo. Máte-li totiž zaheslovaný účet, bude po „probuzení“ počítač chtít nejdříve vaše heslo, a teprve potom by se song spustil. Ovšem, jelikož zrovna ležíte v rozehřáté postýlce, pochybuji, že ho nyní zadáte. Heslo tudíž potřebovat nebudeme.

Krok 2.
Tak, nyní máme nastavené, aby se nám počítač "probudil". Teď nastavíme, jaký song nám zahraje + přesnější nastavení času a data prvního spuštění.

Nemusíme ani chodit daleko. Dáme opět Ovládací panely, ale tentokrát zvolíme službu Naplánované úlohy.

Klepneme na ikonku Přidat naplánovanou úlohu. Objeví se nám úvodní okno pro nastavení úlohy. Klepneme na tlačítko Další.

Po chvíli čekání se nám otevře okno, kde je vidět seznam různých programů, které máte nainstalované v počítači. My ale zvolíme položku Procházet a vybereme si song, který chceme, aby nám hrál. Já jsem na ukázku zvolil Svědomí od skupiny Kryštof.

Poté klepneme na tlačítko Otevřít. Objeví se nám okno, kde si nastavíme, jak často chceme, aby se nám úloha spouštěla. Já jsem standardně zaškrtl položku Denně.

Klepneme na tlačítko Další a otevře se nám přesnější nastavení tzn. čas spuštění a datum. Toto nastavení si upravíme jak potřebujeme.

Klepneme-li na tlačítko Další, dostaneme se do nastavení uživatele, zde nic nezaškrtáváme ani nic nezadáváme, prostě a jednoduše dáme tlačítko Další.

Potom se nám objeví okno, kde zaškrtneme - Po klepnutí na tlačítko dokončit upřesnit vlastnosti této úlohy a dáme Dokončit.

Nyní se dostáváme do přesnějšího nastavení úlohy. Na záložce Úloha zaškrtneme dole obě položky  – Spustit pouze pokud jste přihlášeni a Povoleno (naplánovaná úloha proběhne v zadaný čas).

Poté přepneme na záložku Nastavení. Zde necháme zaškrtnutou pouze položku Probudit počítač k provedení této úlohy, ostatní necháme odškrtnuté.

Nyní už nám zbývá jen dát OK. Otevře se nám opět nastavení účtu. Zde nic nezadáváme a jednoduše dáme OK.

Krok 3.
Jdeme do finále. Jediné co nám teď zbývá je „uspat“ počítač. Jak na to? Jednoduše, dáme StartVypnout počítač a ve chvíli, kdy se nám objeví známá nabídka – Úsporný režim, Vypnout a Restartovat stiskneme na klávesnici Shift. Možnost Úsporný režim se nám nyní změní na možnost Režim spánku. Kliknutím počítač uvedeme do tohoto stavu.

Závěr

Nyní máme hotovo. Stačí jen počkat na vámi zadaný čas a den, a song by měl začít hrát. Doufám, že vám tento článek pomůže zpříjemnit ta každodenní ranní vstávání, která jsou tak nepříjemná.

 

Připomínka: Jen podotýkám, že pro vzbuzení takovýmto způsobem je nutné nechat zapnuté reprobedny, jinak se vám může stát, že zaspíte. :-)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2019 >>