Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak na režim spánku?

9. 10. 2011
převzato: www.pcporadenstvi.cz

Hybernate buttonDnes si ukážeme, jak jednoduše lze nastavit režim spánku. Uvidíte, že své "miláčky" nemusíte jen tvrdě vypínat, ale můžete je uvést i do příjemného klidného spánku, ze kterého počítač rychle vrátíte k činnosti.

 

Mnozí se s režimem se s režimem spánku setkali, když jsme nastavovali naše PC jako budíky, které nám mohou tak zpříjemnit rána. Ovšem mnozí o této funkci nevědí, a právě pro ně jsem sepsal tento krátký návod.

K čemu je to vůbec dobré?
Režim spánku má jednu velkou výhodu; když totiž počítač uspíte, uloží se právě to, co máte rozpracované (tedy i data v paměti RAM), na pevný disk. Když jej znovu zapnete, v mžiku se vám načte pracovní plocha s vaší rozpracovanou prací přesně tak, jak jste ji do spánku zavedli, a vy tak můžete ihned pokračovat v práci.
Další velkou výhodou je to, že počítač se "úplně vypne". Kdežto v úsporném režimu je odříznuta energie z napájení do nepotřebných komponentů, ale počítač stále běží v prakticky stejné hlučnosti.

Jdeme na to
Náš první krok zamíří do ovládacích panelů, kde si režim spánku povolíme. Tak tedy Start -> Ovládací panely -> Možnosti napájení, a zde vybereme záložku Režim spánku. Dále zaškrtneme možnost Zapnout podporu režimu spánku, a poté samozřejmě dáme OK.

hybernate

Tímto máme tedy samotný režim spánku povolen. Máme však ještě jednu možnost, jak obnovení práce urychlit. Když zůstaneme v Možnostech napájení, a přepneme-li se na záložku Upřesnit, vidíme zde položku Při přechodu z úsporného režimu se dotázat na heslo. Pokud je tato položka odškrtnutá, nebude se nás počítač při obnovení (probouzení) ptát na heslo nebo výběr účtu (máme-li více účtů na svém počítači, nebo jeden zaheslovaný).

heslo

Hybernate buttonZda toto chcete mít zaškrtnuté či odškrtnuté, nechám na vás.

Náš další krok nás povede k samotnému přechodu do režimu spánku. Cesta nyní vede tudy: Start -> Vypnout počítač, stiskem podržíme klávesu Shift, a nyní vidíme, že položka Úsporný režim se nám změnila na Režim spánku.

No a tím jsme u konce. Kliknutím na ikonu režimu spánku se nám počítač uspí.

heslo

Podle mého názoru se jedná o velice šikovnou věc, která dokáže urychlit práci, která musí být častěji přerušována. Prostě si jednoduše počítač uspíte, a uložíte si tak práci k pozdějšímu dokončení. Několika denní vypínání a znovu zapínání nemá totiž příznivý vliv na váš počítač, ať už po stránce softwarové či hardwarové. Režim spánku se tak může stát vaším dobrým pomocníkem...

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2019 >>