Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak na automatické vypnutí počítače?

9. 10. 2011

převzato: www.pcporadenstvi.cz

 

Mnoho uživatelů se jistě zamyslelo nad tím, zda jde nastavit, aby se počítač po zvolené době sám automaticky vypnul. Odpověď na tuto otázku zní: ano, jde to. My si dnes ukážeme, jak je to snadné...


Začínáme
Naše cesta začne, jak tomu bývá ve většině případů, v nabídce Start, a poté směřuje na funkci Spustit. Zadáním magického sousloví shutdown /i se ocitneme v onom nastavení, kde nastavíme vše potřebné, aby se počítač vypnul za námi požadovanou dobu. Jinými slovy, ocitneme se v tzv. Dialogu vzdáleného vypnutí.

Nyní přejdeme k bližšímu nastavení. Nahoře klikneme na políčko Přidat. Objeví se nám okno, do kterého napíšeme název našeho počítače. Tento název zjistíme ve Vlastnostech počítače – pravé tlačítko na ikonu Tento počítač -> Vlastnosti -> záložka Název počítače.

Jistě jste si všimli, že zatímco ve Vlastnostech počítače lze mít jeho název i s velkými písmeny, v Dialogu vzdáleného vypnutí lze psát jen malými písmeny. To ovšem na funkci nemá vliv, prostě a jednoduše napište plné znění názvu vašeho počítače (viz výše).

Náš další krok bude nejspíš tím hlavním, a tj. nastavení doby, za kterou se má počítač vypnout. Naším cílem bude tedy položka Zobrazit upozornění po dobu (sekundy). Do této položky napíšeme námi požadovaný čas v sekundách. Či-li například: budeme-li chtít, aby se počítač vypnul za 30 minut, napíšeme zde 1800, protože jedna půl hodina má 1800 sekund.

Další část nastavení v Dialogu vzdáleného vypnutí je tzv. Přehled událostí vypnutí. Jednoduše řečeno - vybereme zde možnost, která nejlépe charakterizuje důvod pro automatické vypnutí našeho počítače. Pokud nám ovšem žádná z těchto možností, které nám počítač sám nabízí, nevyhovuje, můžeme sami napsat důvod, proč jej chceme vypnout, a to v posledním oknu - Komentář.

Nyní už nám zbývá dát OK. Objeví se nám odpočítávání, kde vidíme, kolik času zbývá do vypnutí. Po uplynutí této doby by se měl počítač sám vypnout :-).

Zrušení automatického vypnutí PC
Mnozí se také určitě během čtení tohoto článku ptají, zda jde toto automatické vypnutí zrušit i během této plynoucí doby. Odpověď zní opět ano. Rozhodnete-li se, ještě než tato doba uplyne, zrušit automatické vypnutí počítače, jděte opět cestou do funkce Spustit, či-li Start -> Spustit a sem napište shutdown /a. Odpočítávání by se tak nyní mělo zrušit.

Závěrem
Už jsme si tedy ukázali, jak počítač uspat, jak ho probudit, a nyní umíme i nastavit to, aby se sám vypnul. Podle mého názoru se jedná o další velice šikovnou funkci, která jistě u mnohých najde své uplatnění.

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2019 >>